Холодильники No Frost ремонт Чабани Гатне Новосілки Хотів

У холодильниках із системою No Frost між охолоджуваними продуктами та повітроохолоджувачем встановлено теплоізоляційну перегородку. Охолодження здійснюється холодним повітрям, яке примусово циркулює у внутрішній камері холодильника.

Діагностика та ремонт холодильника No Frost Чабани Гатне Новосілки Хотів виклик майстра
Натисніть зателефонувати майстру оператор Kyivstar Киевстар
( 096) 800 83 32 Viber Telegram
Натисніть зателефонувати майстру оператор Vodafone Водафон
(050) 853 54 96
Натисніть зателефонувати майстру оператор Lifecell Лайф
(093) 986 12 22

За такої конструкції випарник виконаний у вигляді радіатора з послідовно розташованими трубопроводами. Зазвичай розміщується в нижній або верхній частині морозильної камери, один із варіантів – на задній стінці морозилки, за панеллю. Безпосередньо за повітроохолоджувачем встановлений вентилятор, що відбирає повітря з холодильної камери. Під час його прогону через випарник воно охолоджується. Причому траєкторія повітря пролягає саме через торці випарника, а не його бічні частини.

Охолоджене у випарнику повітря по канальній системі направляється на продукти. У якийсь момент температура в холодильній камері знижується до встановленого значення, а термостат відключає компресор.

Назва “NO FROST” перекладається “без інею”. Насправді він виникає, але весь концентрується на поверхні випарника, тому ми його не помічаємо. 1-2 рази на добу відбувається його відтавання за допомогою нагрівальних елементів, встановлених на повітроохолоджувачі або під ним. Вони запускаються за допомогою електромеханічного таймера, також ця функція може покладатися на електронний блок управління.

Щойно температура випарника досягне конкретного температурного значення (традиційно в межах 7-12°С), відбувається вимкнення нагрівачів, а через деякий час запускається компресор. Часто ланцюг живлення вентиляторного пристрою містить реле відстрочки ввімкнення.

Воно служить для розмикання дротів живлення вентилятора, не допускаючи його запуску до зниження температури на випарнику до негативної. За такої схеми прогону охолодженого повітря не буде здійснюватися доти, доки випарник повністю не охолоне.

Ланцюг живлення вентилятора може містити вимикач, що вимикає пристрій у разі відчинення дверцят холодильника або морозильної камери.

Типові несправності NO FROST

– Поломка ТЕНів або перегорання плавкого запобіжника.

– Некоректна робота таймера.

– Засмічення дренажної системи. При цьому вода, що відтанула на випарнику, не спускається в компресорний лоток, а замерзає. Навіть невеликий шар криги перешкоджає нормальній діяльності випарника.

– Витік холодоагенту. У цьому випадку сніг і лід покривають лише частину випарника.

У більшості моделей з функцією NO FROST реалізовано схему охолодження, в якій є тільки один випарник, що працює на обидві камери. При цьому більша частина холодного повітря циркулює в морозилці, а решта повітря спеціальними каналами спрямовується в холодильну камеру.

Потужність потоку регулюється за допомогою спеціальної заслінки, яка керується вручну або автоматично, за допомогою додаткового вентилятора. Для повернення повітря до випарника холодильна камера оснащена окремими каналами.

В окремих моделях холодильників реалізовано змішане охолодження камер. У морозилці встановлено повітроохолоджувач типу NO FROST, а в холодильній камері – “плачучий”. Подібна схема аналогічна з принципом роботи звичайного холодильника з двома камерами і одним компресором.