Усунення засмічення капілярної трубки виклик майстра ремонт холодильників Вишневе Боярка Білогородка

Усунення засмічення капілярної трубки виклик майстра ремонт холодильників Вишневе Боярка Білогородка

Навіщо в холодильнику потрібна капілярна трубка? Ця деталь надзвичайно важлива: вона працює регулятором подачі ізобутану в агрегат. Діаметр трубки в домашніх холодильниках становить буквально півсантиметра, тому вона може легко забитися і тому треба ретельно стежити за її прохідністю. І хоча капіляр у системі йде за фільтром-осушувачем, в останньому теж може виникнути збій, і тоді від засмічення фільтр не врятує.
Натисніть зателефонувати майстру оператор Kyivstar Киевстар
( 096) 800 83 32 Viber Telegram

Натисніть зателефонувати майстру оператор Vodafone Водафон
(050) 853 54 96

Натисніть зателефонувати майстру оператор Lifecell Лайф

(093) 986 12 22

Від чого буває засмічення капіляра холодильника?

Коли виникла проблема зі збільшенням озонових дір в атмосфері і винуватцем цього було визнано фреон, виробники холодильної техніки стали заправляти її ізобутаном як більш екологічним і менш небезпечним для атмосферного озону. Однак це створило свої складнощі – почастішало засмічення капілярної трубки. Це трапляється з різних причин.

– Коли холодильник працює, холодоагент, що став газом, утворює в компресорі масляну суміш і рухається по всій системі. Низькоякісне масло здатне швидко розкладатися, осідаючи на стінках і створюючи засмічення капіляра.

– Умови, в яких експлуатується агрегат, можуть не відповідати необхідним: він може стояти в спекотно натопленому приміщенні; сам агрегат схильний до перегріву; сильно запилений конденсатор.

У цих випадках перегріте масло, осівши на стінках капіляра, утворює тромби, які ускладнюють циркуляцію ізобутану в холодильній системі, і в підсумку виникає засмічення капілярної трубки.

Засмічення капіляра: основні ознаки

Про порушення циркуляції холодоагенту і, відповідно, про виникнення в капілярі засмічення може сигналізувати кілька моментів:

  1. Холодильник працює безперервно, не вимикаючись. У його камері з’являється “снігова шуба”.
  2. При працюючій морозилці в холодильній камері холод відсутній.

3) Температура в холодильнику вища за необхідну, але якщо його на деякий час вимкнути, після нового ввімкнення він починає нормальну роботу.

4 Холодильник може працювати, але не охолоджувати. Така ситуація досить рідкісна і трапляється, коли настає повне засмічення капілярної трубки.

Ставимо діагноз на дотик

Це видимі ознаки неполадки. Але можна поставити точніший діагноз, якщо знати, як поводяться під час засмічення деякі вузли агрегату.

– Увімкнувши агрегат, візьмемося за нагнітальну трубку, яка з’єднує компресор із конденсатором. Якщо ця трубка спочатку нагрівається, а через нетривалий час починає остигати, можна бути впевненим: засмічення. (До речі, така неполадка, як засмічення капілярної трубки холодильника “Атлант” випуску початку 2000-х років, – не таке вже й рідкісне явище).

– Нагрівання конденсатора здійснюється наполовину.

– Якщо почистити запилений конденсатор вологою ганчіркою (а пил і бруд, як відомо, заважають газу охолоджуватися), і водночас його частина охолола і більше не нагрівається, це означатиме, що стиснений у компресорі газ застоюється в конденсаторі й рухається до випарника значно повільніше: в наявності засмічення капілярної трубки холодильника.

Як усунути засмічення капіляра холодильника?

Зі стовідсотковою впевненістю діагностувати засмічення може тільки фахівець, який має всі необхідні інструменти, щоб розкрити систему. Не рекомендується робити це самому, тим паче що, зокрема, ремонт холодильника Neff у Вишневому, Боярка, Білогородка, передбачає і подібну діагностику.

Як це відбувається?

Манометр, під’єднаний до заправного патрубка, коли запустили компресор, не повинен показувати, що тиск йде у вакуум. А коли мотор вимикається, але тиск не зростає або зростає, але дуже повільно, то картина зрозуміла: необхідно усунути засмічення капілярної трубки. Про це ж розповість і заправний патрубок, що всмоктує повітря, при його відкушуванні, і капіляр, обрізаний у фільтра: під тиском останній бризне холодоагентом.

Якщо засмічення не усунути…

Якої б марки агрегат не був, чи то холодильник Gaggenau, чи то інший холодильник, треба пам’ятати, що якщо середній термін служби компресора розрахований на 15 років, то наявність засмічення в капілярній трубці скоротить його до десяти. Засмічення змушує мотор працювати з натугою, і скільки той витримає, не скаже навіть найдосвідченіший майстер.